fbpx

Dviračių vežimas


DVIRAČIŲ IR PASPIRTUKŲ GABENIMO TAISYKLĖS

Galioja nuo 2023-05-01

 

 1. Dviratis – kojomis minama su dviem ratais susisiekimo priemonė.
 2. Paspirtukas– žmogaus jėga ar elektriniu varikliu varoma sausumos transporto priemonė.
 3. Dviračiai vežami vasaros sezono metu nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. autobuso išorėje specialiai tam įrengtose vietose (ant laikiklių) ir esant laisvos vietos autobuso bagažinėje.
 4. Paspirtukas vežamas autobuso bagažinėje. Jis turi būti sulankstytas ir supakuotas.
 5. Už dviračio vežimą yra imamas 5,0 Eur mokestis.
 6. Pirkdamas kelionės bilietą internetu arba AS kasose ir norėdamas kartu vežtis dviratį, keleivis gali rezervuoti dviračio vežimo paslaugą, jei autobusas pažymėtas dviračio simboliu  ir yra laisvų vietų skirtų dviračio vežimui. Dviračio vežimo rezervacijos kaina įskaičiuota į dviračio vežimo kainą. Jei keleivis atsisako vežtis dviratį, mokestis už dviračio vežimą (rezervaciją) negrąžinamas.
 7. Keičiant kelionės bilietą vykti kitu reisu, dviračio vežimo rezervacija perkeliama nemokamai, jei tuo reisu yra galimybė gabenti dviračius. Jei tokios galimybės nėra, dviračio vežimo rezervacija naikinama, mokestis negrąžinamas.
 8. Perkant kelionę su persėdimu arba vykimui pirmyn / atgal, dviračio vežimo (rezervacijos) mokestis yra mokamas už kiekvieną atskirą kelionės dalį.
 9. Keleivis gali vežtis dviratį ir iš anksto nerezervavęs dviračio vežimo paslaugos. Pirkdamas kelionės bilietą autobuso stotyje iš vairuotojo, keleivis kartu gali įsigyti ir dviračio gabenimo bilietą, jei yra laisvų dviračių vežimui skirtų vietų ar suderinus su vairuotoju vežti dviratį autobuso bagažinėje, jį supakavus, kad nebūtų išteptas kitų keleivių bagažas ir nuėmus dviračio priekinį ratą.
 10. Dviračius ant laikiklio tvirtina ir nuo jo nuima vairuotojas, dalyvaujant ir padedant dviračio savininkui.
 11. Vežami dviračiai turi būti švarūs ir techniškai tvarkingi. Nuo dviračio privalo būti nuimta visa papildoma, kelionės metu galinti nukristi įranga, t. y. vaikų kėdutės, daiktų krepšiai ir kita. Dviračio rėmas, sėdynė ar kitos transportavimo metu galinčios būti pažeistos dalys privalo būti apsaugotos nuo pažeidimų.
 12. Vežėjas neatsako už tai, kad dėl kelio ir oro sąlygų transportavimo metu dviračiai gali būti išpurvinti ar pažeisti.
 13. Autobusais nevežami nestandartiniai dviračiai (elektriniai, motoriniai, dviviečiai, triračiai, BMX dviračiai).