fbpx

Dviračių vežimas


 

DVIRAČIŲ IR PASPIRTUKŲ GABENIMO TAISYKLĖS LIETUVOS TERITORIJOJE

 

 1. Dviratis – dviratė bemotorė transporto priemonė, varoma žmogaus jėga.
 2. Paspirtukas ar elektrinis paspirtukas – sausumos transporto priemonė, žmogaus jėga ar elektriniu varikliu varoma tyli, aplinką tausojanti transporto priemonė.
 3. Dviračiai vežami vasaros sezono metu nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.
 4. Dviračiai vežami autobuso išorėje specialiai tam įrengtose vietose (ant laikiklių) arba autobuso bagažo skyriuje kaip bagažas. Už dviračio vežimą tiek ant laikiklių, tiek autobuso bagažinėje yra imamas nustatyto dydžio mokestis.
 5. Paspirtukai ar elektriniai paspirtukai autobuso bagažinėje vežami nemokamai. Elektrinio paspirtuko svoris negali viršyti 20 kg, turi būti sulankstomas ir tinkamai supakuotas.
 6. Pirkdamas kelionės bilietą internetu arba AS kasose ir norėdamas kartu vežtis dviratį, keleivis gali už nustatytą mokestį rezervuoti dviračio vežimo paslaugą (dviračius vežantys autobusai pažymėti dviračio simboliu ). Jei keleivis atsisako vežtis dviratį, mokestis už dviračio rezervaciją nėra gražinamas.
 7. Keičiant kelionės bilietą vykti kitu reisu, dviračio rezervacija perkeliama nemokamai, jei tuo reisu yra galimybė gabenti dviračius. Jei tokios galimybės nėra, dviračio rezervacija naikinama, mokestis negrąžinamas.
 8. Perkant kelionę su persėdimu arba vykimui pirmyn / atgal, rezervacijos mokestis yra mokamas už kiekvieną atskirą kelionės dalį.
 9. Keleivis gali vežtis dviratį ir iš anksto nerezervavęs dviračio vežimo paslaugos. Pirkdamas kelionės bilietą autobuso stotyje iš vairuotojo, keleivis kartu gali įsigyti ir dviračio gabenimo bilietą, tokio paties dydžio kaip ir rezervacijos mokestis. Tačiau šiuo atveju, atsižvelgdamas į laisvų dviračių vežimui skirtų vietų kiekį, sprendimą gabenti keleivio dviratį ar ne priima autobuso ekipažas.
 10. Dviračius ant laikiklio tvirtina ir nuo jo nuima vairuotojas, dalyvaujant ir padedant dviračio savininkui. Dviejų vairuotojų ekipaže už dviračių tvirtinimą ir nukabinimą atsakingas pirmas (I) vairuotojas ekspeditorius.
 11. Vežami dviračiai turi būti švarūs ir techniškai tvarkingi. Nuo dviračio privalo būti nuimta visa papildoma, kelionės metu galinti nukristi įranga, t. y. vaikų kėdutės, daiktų krepšiai ir kita. Dviračio rėmas, sėdynė ar kitos transportavimo metu galinčios būti pažeistos dalys privalo būti apsaugotos nuo pažeidimų.
 12. Vežėjas neprisiima atsakomybės už tai, kad dėl kelio ir oro sąlygų transportavimo metu dviračiai gali būti išpurvinti.
 13. Žala už patirtus dviračio pažeidimus kompensuojama tik pateikus ją įrodančių dokumentų ir įvertinus nusidėvėjimą.
 14. Autobusais nevežami nestandartiniai dviračiai (elektriniai, motoriniai, dviviečiai, triračiai, BMX dviračiai).